Dnia 30 maja 2022 r. uczniowie klasy 1TP/1G pod opieką Aliny Tomczyk i Aleksandra Jeszke uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Błękitną Szkołę. Podczas rejsu młodzież zapoznała się z florą i fauną Zatoki Puckiej. Z kolei spacer brzegiem zatoki pozwolił na zdobycie informacji o budowie geologicznej klifu puckiego, które w zajmujący sposób przedstawił uczniom pracownik naukowy Błękitnej Szkoły. Warto podkreślić duże zaangażowanie uczniów, którzy pomimo deszczowej aury spacerowali wzdłuż brzegu zatoki i zdobywali cenne wiadomości dotyczące zjawiska  abrazji, erozji, budowy geologicznej klifu puckiego.
Ta edycja programu edukacyjnego miała na celu zaznajomienie młodych mieszkańców naszego powiatu z fauną i florą Zatoki Puckiej oraz różnymi rodzajami zagrożeń z którymi ten akwen wodny musi się na co dzień mierzyć. Pierwszą część wycieczki stanowiła wędrówka krajoznawcza połączona z interesującą prelekcją pana przewodnika na temat procesów erozyjnych wybrzeża Zatoki.
Nasi uczniowie dowiedzieli się m.in jak powstają klify i co to jest nisza abrazyjna. Pomimo mocno niesprzyjających warunków pogodowych klasa 1 TG/TP dzielnie znosiła trudy tej wyprawy, na co zapewne miały wpływ doborowe towarzystwo oraz przewodnictwo niestrudzonej p. Aliny Tomczyk.
W drugiej części wycieczki klasa wzięła udział w rejsie po Zatoce Puckiej w czasie którego dokonała (razem z bardzo sympatyczną załogą jednostki pływającej) połowu organizmów z dna Zatoki.
 
I ja tam z nimi byłem, A com widział i słyszał, w księgi umieściłem.
Aleksander Jeszke
 
 
Stroną logistyczną przedsięwzięcia zajmowała się pani Joanna Renusz.
tekst:
Alina Tomczyk, Aleksander Jeszke
zdjęcia:
Alina Tomczyk, Aleksander Jeszke